Ostrzeżenie meteorologiczne i hydrologiczne

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu

Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze/ 1
Obszar: województwo wielkopolskie powiat kaliski
Ważność: od godz. 00:00 dnia 19.06.2024 do godz. 06:00 dnia 19.06.2024
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 85%

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia hydrogeologicznego  wydanego przez Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Poznaniu
Ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 88
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1
Ważność: od godz. 00:00 dnia 19.06.2024 do godz. 06:00 dnia 19.06.2024
Obszar: Warta środkowa od Rgilewki do Prosny, Powa, Bawół, Wrześnica, Warta środkowa od Prosny do Wełny, Kanał Mosiński, Wełna, Warta środkowa od Wełny do Noteci, Prosna dolna, Noteć górna, Łobżonka, Noteć środkowa, Gwda, Drawa, Noteć dolna, Obra (kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie)
Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%
Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego występowania może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Przeszukuj stronę

Treść | Menu | Dostępność