Aplikacja EcoHarmonogram

Od stycznia 2022 roku mieszkańcy Gminy Żelazków otrzymali nowe urządzenie informacyjne dotyczące gospodarki odpadami na terenie miasta.
Aplikacja EcoHarmonogram, bo o niej mowa, to usługa internetowa, która będzie wspomagać mieszkańców, wyszukując harmonogram odbioru odpadów za pomocą adresu (bez rejestracji i logowania), przypominać o nadchodzących terminach ich wywozów oraz dostarczać wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania odpadów.

Mogą Państwo również skorzystać ze skryptu na stronie Urzędu i nie posiadając smartfona sprawdzić harmonogram odbioru śmieci. W tym celu należy kliknąć ikonę Eco Harmonogram w prawej kolumnie strony.

W aplikacji znajdują się również informacje o punkcie selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK) i innych miejscach, gdzie można  przekazać odpady.  Za pomocą aplikacji będzie również możliwe sprawdzenie jakości powietrza w Kaliszu. Aplikacja stanowi także przewodnik po eko-edukacji. EcoHarmonogram umożliwia przesyłanie zgłoszeń np. dzikich wysypisk, nieodebranych odpadów, niewłaściwej segregacji.
Aplikacja  EcoHarmonogram jest dostępna do ściągnięcia w sklepach AppStore (dla systemu IOS), Google Play (dla systemu Android). Wystarczy wejść na swoim Smartfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać aplikację „EcoHarmonogram” i kliknąć zainstaluj. Następnie należy wybrać miasto/gminę, w którym się mieszka oraz wpisać ulicę.
W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów wszelkie informacje zawarte
w aplikacji mobilnej będą również dostępne na oficjalnym serwisie informacyjnym Miasta Kalisza oraz na stronie internetowej www.orlistaw.pl

Zachęcamy mieszkańców  do korzystania z aplikacji EcoHarmonogram. 
Link do filmu instruktażowego dotyczącego instalacji i korzystania z aplikacji EcoHarmonogram:

https://www.youtube.com/watch?v=QBLNjM7aei0&t=62s

 

Przeszukuj stronę

Treść | Menu | Dostępność